PSE

PSE Mark

PSE، گواهینامه ایمنی محصولات لوازم خانگی ، برق و الکترونیک و مواد است که به عنوان "تست سازگاری" در ژاپن نامیده می شود. این گواهینامه در تاریخ 1 آوریل ، 2001 برای محصولات فوق اجباری شده و علامت ایمنی محصولات ژاپن است.
در میان سازمان های صدور گواهینامه شخص ثالث در ژاپن، با نفوذ ترین و معتبر ترین سازمان های ژاپن ، سازمان ایمنی برق و فناوری محیط زیست (JET) و سازمان تضمین کیفیت ژاپن (JQA) می باشند .
JET و JQA هر دو می تواند گواهینامه محصول سیستمی را صادر کنند اما سازمان JET صدور گواهینامه های ایمنی محصول را صادر می کند و سازمان JQA گواهینامه های سیستم های مدیریتی را صادر می کند . مدیریت کیفیت و خدمات صدور گواهینامه از محیط زیست را فراهم خواهد کرد.
با توجه به قانون DENTORL ژاپن (قوانین برای تجهیزات الکتریکی و کنترل مواد) ، 498 نوع از محصولات باید گواهینامه ایمنی را دریافت نمایند که از این 498 نوع محصول 165 نوع محصول بایستی گواهینامه نوع A به نام T-Mark را دریافت نمایند و 333 نوع دیگر از محصولات بایستی گواهینامه نوع B به نام S-Mark را دریافت نمایند .
سازمانهای JET و JQA ژاپن هر دو می توانند گواهینامه نوع B یعنی نشان S-Mark را بابرندهای S-JET و S-JQA صادر نمایند .

انواع نشانهای PSE :

1- T Mark : این گواهینامه نوع A می باشد و 165 نوع محصولات را در دامنه تجهیزات الکتریکی و مواد که مشخص شده اند را پوشش می دهد ، شکل نشان این نوع گواهینامه علامت PSE در داخل یک لوزی یا شبیه الماس است . این نوع گواهینامه بایستی توسط یک موسسه صدور گواهی (سوم شخص) که مورد تایید دپارتمان اقتصاد و بازرگانی ژاپن باشد صادر شود .

2- S Mark : این گواهینامه نوع B می باشد و 333 نوع محصولات را به غیر از دامنه شمول نوع A (T Mark) مانند لوازم خانگی الکتریکی را پوشش می دهد ، شکل نشان این نوع گواهینامه علامت PSE در داخل یک دایره می باشد .

بعضی از محصولات که در دامنه S Mark(گواهینامه نوع B) قرار می گیرند عبارتند از :

- سیم های ساده و جعبه اتصال
- محصولات لوازم برقی خانگی
- محصولات الکتریکی یا تصویری خانگی
- استفاده غیر نظامی از منابع نور و یا محصولات خانگی
- محصولات الکترونیکی خانگی و تجاری
- دیگر محصولات الکتریکی بین 100 تا 300 ولت

الزامات و مستندات فنی :

1- تعیین نوع محصول نوع A، B
2- مستندات فنی شامل :
- مستندات بازرسی
- ساختار ،و عملکرد محصول
- کتابچه راهنمای کاربر
- برچسب محصول
- نمودار مدار
- لیست از تجهیزات بازرسی
- گزارش تست و آزمون
- کارت ثبت نام کارخانه
- فرآیند تولید
- اظهار نامه انطباق
- و سایر مستندات الزامی شده

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :
تصویر :